Haldur Õim

Supervision

Supervised PhDs

Merle Kaldjärv, PhD, 2014,  Haldur Õim, Riigieksamikirjandite argumentatsiooni uuring, Tallinna Ülikool, Kasvatusteaduste Instituut.

Erkki Luuk, PhD 2009, The noun/verb and predicate/argument structures, Tartu Ülikool, Filosoofiateaduskond, Eesti ja üldkeeleteaduse instituut.

Ann Veismann, PhD 2009,  Eesti keele kaas- ja määrsõnade semantika võimalusi, Tartu Ülikool.

Meelis Mihkla, PhD 2008, (with Einar Meister) Kõne ajalise struktuuri modelleerimine eestikeelsele tekst-kõne sünteesile, Tartu Ülikool, Filosoofiateaduskond.

Heili Orav, PhD, 2006,  (with Urmas Sutrop), Isiksuseomaduste sõnavara semantika eesti keeles, Tartu Ülikool, Filosoofiateaduskond, Eesti ja soome-ugri keeleteaduse osakond.

Krista Kerge, PhD 2003, Keele variatiivsus ja mine-tuletus allkeelte süntaktilise keerukuse tegurina, Tallinna Ülikool.

Ilona Tragel, PhD, 2003, Eesti keele tuumverbid, Tartu Ülikool, Filosoofiateaduskond, Eesti ja soome-ugri keeleteaduse osakond.

Silvi Tenjes, 2001, Nonverbal means as regulators in communication: sociocultural perspectives, Tartu Ülikool, Filosoofiateaduskond, Eesti ja soome-ugri keeleteaduse osakond.

Renate Pajusalu, PhD, 1999,  Deiktikud eesti keeles, Tartu Ülikool, Filosoofiateaduskond, Eesti ja soome-ugri keeleteaduse osakond.

Supervised MAs

Andres Loopmann, MA, 2007,  SÕNASTIKE HALDUSSÜSTEEM EELex, Tartu Ülikool, Filosoofiateaduskond, Eesti ja üldkeeleteaduse instituut, Üldkeeleteaduse osakond, Üldkeeleteaduse osakond.

Rene Altrov, MA, 2007, (with Hille Pajupuu) Emotsionaalse kõne korpuse loomine eesti keele tekst-kõne sünteesi jaoks. Tekstimaterjali evalvatsioon viha näitel, Tartu Ülikool.

Reet Hendrikson, MA, 2003, Ilukirjanduslikud liitsõnalised metafoorid kognitivistliku metafooriteooria perspektiivist, Tartu Ülikool.

Ann Veismann, MA, 2000,  Aega väljendavad ruumimetafoorid : teoreetiline mudel ja rakendus eesti keelele, Tartu Ülikool, Filosoofiateaduskond, Eesti ja soome-ugri keeleteaduse osakond.

Kadri Vider, MA 1999,  Sagedasemad eesti verbid semantilises andmebaasis, Tartu Ülikool, Filosoofiateaduskond, Eesti ja soome-ugri keeleteaduse osakond.

Ilona Tragel, MA, 1999, Verbi andma kognitiivlingvistiline analüüs, Tartu Ülikool, Filosoofiateaduskond, Eesti ja soome-ugri keeleteaduse osakond.

Kadri Muischnek, MA, 1998,  Korpused ja nende kasutamine, Tartu Ülikool, Filosoofiateaduskond, Eesti ja soome-ugri keeleteaduse osakond.

Krista Kerge, MA, 1998, Vormimoodustus, sõnamoodustus ja leksikon. Oleviku kesksõna võrdluse all, Tartu Ülikool, Filosoofiateaduskond.

Heili Orav, MA, 1998, Eesti keele direktiivverbide semantilise välja struktuur tesaurusena, Tartu Ülikool, Filosoofiateaduskond.

Silvi Tenjes, MA, 1995,   Žestid eestikeelses dialoogis, Tartu Ülikool, Filosoofiateaduskond, Eesti ja soome-ugri keeleteaduse osakond.